— SCROLL DOWN FOR ENGLISH PLEASE…

“REMÄ°KS Ä°MPARATORLUÄžU” KURULUYOR!

Gaye Su Akyol’un Hologram Ä°mparatorluÄŸu albümünün remikslerinden oluÅŸan “Remiks Ä°mparatorluÄŸu I” 28 Åžubat 2020 tarihinde Vesvese Records etiketiyle yurtiçi ve dışında tüm dijital platformlarda yayında. “Remiks Ä°mparatorluÄŸu I”in çıkış partisi ise EP’de yer alan Autarkic, Jonny Rock, Gantz, Komzonotosman ve Schnell Schnell’in performanslarıyla 29 Åžubat Cumartesi akÅŸamı Sumahan’da.

Türkiye, Japonya, Rusya, Almanya, Fransa, Ä°srail, Arjantin’den sanatçıların remiksleri ile dahil olduÄŸu bu çok kültürlü albümün kürasyonunu Dinamo, FOC Edits, Vesvese, Analog Kültür ve Lalalar oluÅŸumlarından tanıdığımız DJ ve prodüktör Kaan Düzarat üstleniyor. Kapak tasarımı Gaye Su Akyol’un ellerinden çıkan ve üçleme olarak yayınlanacak albümün ilk EP’si altı remiksten oluÅŸuyor. “Remiks Ä°mparatorluÄŸu I”de yer alan sanatçılar ise şöyle;

Türkiye’den dünyaya açılan dubstep ve bas müziÄŸi prodüktörü ve DJ’i Gantz “Uzat Saçını Ä°stanbul” ile, parçalarıyla birçok DJ’in listesine giren, kalbimizi DJ setleri ve sempatikliÄŸi ile çok önceden fetheden Jonny Rock “Akıl Olmayınca” ile, Ä°srail menÅŸeili plak ÅŸirketi Disco Halal’dan yayınladığı parçalarla tanıdığımız, daha önce minimüzikhol’de Vesvese’li PerÅŸembe gecesinde de canlı performansıyla dinlediÄŸimiz Autarkic “Kendimin Efendisiyim Ben” ile, dünyaca ünlü Kanada’lı topluluk Caribou’nun davulcusu Pick a Piper “BerduÅŸ” ile, kendi türünün ülkemizdeki en iyi edit/remake örneklerini yıllardır bize sunan ve ünü sınırlarımızı aÅŸan Kozmonotosman “Kendimden Kaçmaktan” ile ve yine edit/remake iÅŸleriyle severek takipçisi olduÄŸumuz, ÅŸimdilerde ise ikili projesi Schnell Schnell’le DJ kabinlerini arşınlayan DoÄŸu Çivicik “Anlasana Sana Aşığım” ile “Remiks Ä°mparatorluÄŸu I” EP’sini ÅŸekillendiriyorlar.

Parça Listesi:

01 Gaye Su Akyol – Uzat Saçını İstanbul (Gantz Remix)
02 Gaye Su Akyol – Anlasana Sana Aşığım (Doğu Çivicik’s Schnell Schnell Remix)
03 Gaye Su Akyol РKendimden Ka̤maktan (Kozmonotosman Remix)
04 Gaye Su Akyol – Akıl Olmayınca (Jonny Rock’s Tropical Soundfactory Remix)
05 Gaye Su Akyol – Kendimin Efendisiyim Ben (Autarkic Remix)
06 Gaye Su Akyol – Berduş (Pick a Piper Remix)

Bir süredir sessiz ama derinden faaliyetlerini sürdüren ve ilk olarak Gaye Su Akyol’un ikinci stüdyo albümü “Hologram Ä°mparatorluÄŸu”ndan parçaların, Türkiye ve dünya elektronik müzik sahnesinden isimler tarafından remikslendiÄŸi 18 parçalık “Remiks Ä°mparatorluÄŸu” albümünü üç EP olarak Åžubat, Nisan ve Haziran aylarında dijital platformlardan paylaÅŸacak olan Vesvese Records, 28 Åžubat 2020 tarihinde serinin ilk EP’si “Remiks Ä°mparatorluÄŸu I” ile dinleyiciye selam çakıyor.

Temelleri Küçük Otto’da 2009-2012 yılları arasında her Salı düzenlenen “Salı Sallanır” gecelerinde atılan, düzenlediÄŸi etkinlikler ve Dinamo’da sunduÄŸu radyo programıyla birçok sanatçıyı dinleyici ile buluÅŸturan Vesvese, bundan böyle Vesvese Records ismiyle plak ÅŸirketi olarak da eylemlerini sürdürecek. 

2010’dan bu yana Salı Sallanır, Vesvese’li PerÅŸembe, Orange Date, Kırım Kilisesi Konserleri gibi etkinliklerin mutfağında yer alan Vesvese; Nicolas Jaar, Darkside, Moodymann, François K, Mulatu Astatke, Bugge Wesseltoft, Gökçen Kaynatan, Murcof, Gigi Masin, DJ Harvey, Ben UFO, Wolf+Lamb, Deniz Kurtel, No Regular Play, Marcellus Pitmann, Kyle Hall, Dez Andres, Yaybahar, Nu, Acid Pauli gibi isimlerin yer aldığı birçok etkinlik düzenledi. Dinamo 103.8’de 2010-2015 yılları arasında haftalık radyo programı Vesvese On Air’i sundu.

Vesvese is back with its own record label! Vesvese Records will debut with Gaye Su Akyol’s long-awaited remix album, in collaboration with electronic music artists all around the world. The project will feature 18 tracks and will be released every three months as an EP. The first release will be out on the 28th of February, 2020. 

The album is curated by DJ Kaan Düzarat who is also part of FOC Edits, Lalalar, and owner of Analog Kültür and Vesvese Records. 

In the project, each EP consists of six tracks and the first release “Remiks Ä°mparatorluÄŸu I” will feature the following artists:

Dubstep and bass music producer Gantz; Jonny Rock whose songs have already appeared in many DJ sets; Autarkic who is known for his tracks that are release from Israel based record label Disco Halal; Caribou’s drummer Pick a Piper; Kozmonotosman who has been the master of the best remakes and edits in Turkey and last but not least Doğu Çivicik who has been conquered the DJ booths in the past years.

Album cover art was created by the artist Gaye Su Akyol.

Tracklisting:

01 Gaye Su Akyol – Uzat Saçını İstanbul (Gantz Remix)
02 Gaye Su Akyol – Anlasana Sana Aşığım (Doğu Çivicik’s Schnell Schnell Remix)
03 Gaye Su Akyol РKendimden Ka̤maktan (Kozmonotosman Remix)
04 Gaye Su Akyol – Akıl Olmayınca (Jonny Rock’s Tropical Soundfactory Remix)
05 Gaye Su Akyol – Kendimin Efendisiyim Ben (Autarkic Remix)
06 Gaye Su Akyol – Berduş (Pick a Piper Remix)

Comments

  1. Kirstan Horn says:

    When’s this release out, that J Rock remix is great, as I’m sure is the rest….

  2. duzo says:

    it’s already out yesterday. you can find on digital stores like apple music, spotify, youtube etc.
    thanks

Leave a Reply